Marga Liefting plaatst verkeersremmers op de Grote Ossenmarkt

Donderdag 2 februari heeft wethouder Le Roy de aftrap gegeven van de plaatsing van de eerste snelheidsremmer op de Grote Ossenmarkt te Harlingen. Al langere tijd werd door buurtbewoners gevraagd om verkeersremmende maatregelen in de straat. Hier was echter geen geld voor beschikbaar.  

Door een initiatiefvoorstel van de Christen Unie is onlangs door de gemeenteraad van Harlingen een budget “klein verkeersleed” beschikbaar gesteld. Binnen dit budget van € 25.000,- is een prioriteitenlijst opgesteld met straten waar verkeersmaatregelen wenselijk zijn. De Grote Ossenmarkt scoorde daarop hoog en is daarom als eerste aangepakt.

Le Roy plaatst meerpaal op de Grote Ossenmarkt (foto: Joachim de Ruijter)

De verkeersremmer is in de vorm van een zogenaamde meerstoel, een constructie van een aantal dichtbij elkaar geplaatste palen waaraan een schip kan aanmeren.

Foto: Joachim de Ruijter