Odensehuis Harlingen viert eerste jaar vol ontmoeting en activiteiten
Op 19 september 2024 werd het Odensehuis Harlingen officieel geopend.

De opening werd feestelijk gevierd, met veel betrokkenheid van mensen uit de omgeving. Sindsdien is het Odensehuis uitgegroeid tot een plek waar mensen elkaar ontmoeten voor een praatje, een activiteit of gewoon om samen te zijn. Er is ruimte voor sociale steun, herkenning en gezelligheid. Partnergespreksgroepen zijn gestart en er zijn mooie vriendschappen ontstaan - ook buiten de openingstijden.
Feestelijke viering
Op donderdag 19 september 2025 vierde het Odensehuis haar éénjarig bestaan samen met bezoekers en samenwerkingspartners. Tijdens de feestelijke middag trad het koor De Moudekrûpers uit Kimswerd op. Oprichtster Martine Adema deelde haar ervaringen over het eerste jaar en wethouder Erik de Groot sprak over het belang van het Odensehuis. Als dank voor zijn betrokkenheid, heeft Martine het boek “Wij Blijven Mensen” van hoogleraar dementie Anne-Mei The aan hem overhandigd.
Lokale samenwerkingen
Vrijwilligers, gemeente Harlingen en lokale organisaties hebben samen geholpen om het Odensehuis mogelijk te maken. Rotary Harlingen heeft financieel bijgedragen en het Odensehuis is een doneeractie gestart. Inmiddels hebben al meer dan honderd bezoekers het Odensehuis bezocht. De basis voor de komende jaren is gelegd.
Aanbod activiteiten
Het Odensehuis organiseert activiteiten die passen bij de wensen van bezoekers. Denk aan stoelyoga, koersbal, bloemschikken, een uitje naar de pluktuin, een rondvaart door Harlingen met de Singel-Prinses, samen eten, manicuren of spelletjes. Er wordt gedaan waar behoefte aan is.
Iedere dinsdag en donderdag is het Odensehuis geopend tussen 10:00 en 16:00 uur en te vinden in het clubhuis van fc Harlingen aan de Oosterparkweg 8.