Parkeren van grote voertuigen
Binnen de gemeente Harlingen is een aantal gebieden aangewezen waar vrachtwagens (voertuigen langer dan 6 m of hoger dan 2,4 m) mogen parkeren. Dit zijn: industrieterreinen Oostpoort en Hermes. Daarnaast mag er door vrachtwagens geparkeerd worden in de Vormer en de Koningsweg. Deze gebieden zijn op de kaart groen gearceerd.
- Het is verboden om grote voertuigen op de weg te parkeren. Dit geldt voor bijvoorbeeld vrachtwagens en touringcars.
-
Touringscars kunnen parkeren bij op de gereserveerde plaatsen op het parkeerterrein aan de Westerzeedijk of bij onze parkeeraccommodatie P1 aan het Skieppedykje 1 te Harlingen (www.parkerenharlingen.nl).
- Als u toch een groot voertuig op de weg wilt parkeren, dan vraagt u een ontheffing aan bij de gemeente.
Hoe werkt het?
U hebt een ontheffing voor parkeren nodig in de volgende gevallen:
- uw voertuig is langer dan 6 meter of hoger dan 2,4 meter
- u wilt parkeren op maandag tot en met vrijdag tussen 18.00 en 8.00 uur of in het weekend
Let op
Als u een camper, caravan of kampeerwagen hebt die langer is dan 6 meter of hoger dan 2,4 meter, dan mag u deze maximaal 3 dagen op de weg parkeren. Hiervoor hoeft u geen ontheffing aan te vragen.
U dient voor uw camper wel gewoon parkeerbelasting te betalen wanneer u de camper in een 'betaald parkeren-gebied' parkeert.
Wat moet ik doen?
U vraagt de ontheffing aan bij de gemeente. Geef hierbij de volgende gegevens:
- uw naam en adres;
- gegevens van uw voertuig;
- de straat waar u het voertuig wilt parkeren;
- datum en tijd waarop u het voertuig wilt parkeren;
- waarom u uw grote voertuig op de weg wilt parkeren.
U ontvangt binnen 8 weken bericht of u de ontheffing krijgt.
Bezwaar maken
Bent u het niet eens met de beslissing van de gemeente? Dan kunt u binnen 6 weken bezwaar maken.